החברה הכלכלית חבל ים המלח משמשת כזרוע הביצועית של המועצה האזורית תמר בתחום פיתוח וייזום פרויקטים המבססים הכנסות המשמשות לפיתוח כלכלי ותיירותי בשטחי המועצה האזורית תמר, ולרווחת תושבי האזור.

בין פעולותיה הרבות, עוסקת החברה הכלכלית חבל ים המלח במיתוג חי ותוסס של אזור ים המלח, באמצעות קיומם של אירועי תרבות, פנאי וספורט המושכים אליהם קהל רב, מהארץ ומהעולם. בין האירועים הייחודיים שמקיימת החברה הכלכלית, ניתן למצוא את פסטיבל התמר, המהווה את האירוע המרכזי של המוזיקה הישראלית מזה 13 שנה, Veridis Desert Challenge (מרוץ סובב סדום), המהווה את אחת מתחרויות הרכיבה האתגרית וספורט אקסטרים המוכרים ביותר בישראל, מופעי האופרה במצדה שייערכו זו השנה הרביעית למרגלות המצדה וצפויים למשוך אליהם גם הפעם אלפי תיירים ומבקרים מרחבי הארץ והעולם וכן מרוץ עין גדי, המארח רצים מקצוענים לצד חובבנים אשר מגיעים ליהנות מדי שנה מהנוף המדברי לצד פעילות ספורטיבית אתגרית.

כמו-כן, מפעילה החברה יחידה מקצועית ומתקדמת לפיתוח כלכלי התיישבותי ותומכת ביזמים מקומיים וחיצוניים לקדם ולפתח יזמויות פרטיות באזור. החברה אמונה גם על הפיתוח הדמוגרפי של המועצה ועוסקת בהבאת מתיישבים והרחבת האוכלוסיה המקומית, כולל פיתוח תשתיות.

החברה הכלכלית חבל ים המלח ממשיכה לפעול כל העת על מנת להרחיב ולפתח את תחומי התרבות, הפנאי והספורט מתוך מטרה להתאים לכל קהל את החוויה המושלמת בעבורו באזור ים המלח.

החברה הכלכלית מברכת את באי מרוץ עין-גדי, ומאחלת לכולכם חוויה מאתגרת ומהנה.